Indkaldelse til generalforsamling 2023

Så er indkaldelse til Generalforsamling 2023 runddelt i jeres postkasser sammen med regnskab for 2022 og budget for 2023.

Generalforsamlingen er i år:

Lørdag d. 22. april 2023 kl. 10.00 i teltet ved foreningshuset

Som I vil kunne se, er der valg og ledige pldser til flere bestyrelsesposter. Så hvis du vil være med til at sætte dit positive aftryk på foreningens fremtid, er der en gylden mulighed. Vil du vide mere om arbejdet i bestyrelsen, kan du komme op og snakke med os mandag d. 17. april i åbningstiden mellem 19 og 20.

Hvis du har forslag til generalforsamlingen, skal de afleveres i foreningens postkasse eller på mail basminde@gmail.com senest lørdag d. 15. april 2023. Forslagsstiller skal være til stede på generalforsamlingen. Husk at det er meget vigtigt at du stiller præmissen for forslaget op og dernæst et klart formuleret forslag, som det er muligt at stemme ja eller nej til.

 

 

 

Scroll to Top